Dodatkowe usługi » PrestizNet.pl

Dodatkowe usługi

TRANSMISJA DANYCH

PrestizNet Ethernet VPN to usługa transmisji danych polegająca na realizacji wirtualnych (tzn. logicznych) połączeń pomiędzy lokalizacjami Klienta służących do przenoszenia różnych typów danych.

W zależności od typu usługi, może być ona świadczona dla przepustowości od 1Mbit do 1000Mbit.

Dzięki usłudze Klient jest w stanie efektywnie kosztowo połączyć własne oddziały w jedną sieć na poziomie standardowych interface'ów Ethernet, umożliwiając tym samym transfer danych pomiędzy swoimi serwerami, stacjami roboczymi itp. Niewątpliwą zaletą usługi PrestizNet Ethernet VPN jest duża skalowalność łączy z jednoczesną prostotą zarządzania danymi transmitowanymi za pośrednictwem usługi. W obrębie całej sieci zastosowany jest bowiem jednolity protokół Ethernet.

PrestizNet Ethernet VPN jest usługą w pełni zarządzaną przez PrestizNet , zatem rola Klienta ogranicza się jedynie do decyzji, jakich funkcjonalności oczekuje od usługi (spośród zakresu wielu dostępnych opcji). Większość zadań związanych z administracją urządzeń sieciowych i samej sieci WAN pozostaje po stronie PrestizNet .

Każda usługa wykonana przez naszą firmę uwzględnia indywidualny charakter zlecenia. Prosimy o kontakt telefoniczny lub przesłania zapytania drogą elektroniczną. Nasz technik do spraw sieci LAN/WAN skontaktuje się celem przygotowania oferty.

MONITORING

Bezpieczna firma

Bezpieczeństwo dla każdego jest wartością najwyższą. W firmach, gdzie bezpieczeństwo przechowywania danych oraz wymuszenie właściwej postawy pracowników wymaga tego typu zabezpieczeń monitoring oraz systemy kontroli przepływu pracowników wewnątrz zakładu stały się już normą. Coraz więcej mniejszych przedsiębiorstw inwestuje w tego typu zabezpieczenia przekonując się, że inwestycja zwraca się wielokrotnie w bardzo krótkim czasie.

Bezpieczny dom - spokojny sen

Ważną grupę odbiorców stanowią również klienci indywidualni, którzy nierzadko montują systemy monitoringu w domach. Połączone z odpowiednim systemem alarmowym pozwalają spokojnie wyjechać na wakacje i nie obawiać się o swój dobytek.

Najprostszy zestaw do monitoringu, który można samemu zamontować w domu zawierać musi:

  • kamera CCTV czyli nasze okno na świat. Dobór odpowiedniej kamery ma bardzo duże znaczenie. W zależności od obszaru jaki monitorujemy parametry obiektywu (głównie ogniskową) oraz czułości obiektywu dobieramy zawsze indywidualnie dla każdej kamery i obiektu (obszaru) monitorowanego (np. monitorując niewielki obszar ale dość dokładnie i z dużej odległości wybieramy obiektyw z dużą ogniskową w celu ustawienia maksymalnie ostrego zbliżenia na dany obszar). Oprócz obiektywu każda kamera wykorzystywana w telewizji dozorowej posiadać musi wbudowany przetwornik obrazu. Przetwornik taki przetwarza obraz obiektu na sygnał elektryczny. Jakość wykonania przetwornika i technologia w jakiej pracuje jest podstawą do osiągnięcia dobrej jakości obrazu. Kamery oferowane przez PrestizNet pracują na przetwornikach najwyższej klasy.
  • rejestrator obrazu czyli serce systemu. Kamera jest tylko elementem podglądającym interesujący nas obiekt. Za zarządzanie kamerą (całą siecią kamer) odpowiada rejestrator, czyli jednostka którą programujemy zgodnie z naszymi wytycznymi. Tutaj możemy ustalać harmonogram nagrywania (np. rejestrowanie w określonych godzinach, w momencie wykrycia ruchu przez kamerę w monitorowanym obszarze lub non stop 24h/dobę), jakość zapisywanego obrazu, definiujemy różnego rodzaju zdarzenia alarmowe, ustalamy dostęp do podglądu materiału na żywo, on-line, eksportu materiałów archiwalnych, stref martwych monitoringu i wielu innych. Wybór rejestratora jest ściśle powiązany z ilością obsługiwanych kanałów (ilością kamer jakie możemy podłączyć do jednego rejestratora).
  • zasilanie awaryjne czyli podtrzymanie systemu w przypadku braku zasilania głównego. Jest to teoretycznie opcjonalny element systemu, jednak silnie zalecany przez naszych techników. W przypadku wtargnięcia intruza i odcięcia dopływu prądu do posesji system bez zasilania awaryjnego staje się bezużyteczny. Podtrzymanie (chociaż kilkudziesięciu minutowe) daje nam pewność iż system spełni swoją funkcje w należyty sposób.

Każda usługa wykonana przez naszą firmę uwzględnia indywidualny charakter zlecenia. Prosimy o kontakt telefoniczny lub przesłania zapytania drogą elektroniczną. Nasz technik do spraw monitoringu skontaktuje się celem przygotowania oferty.

 Budowa sieci LAN/WAN:

W ostatnich latach sieci komputerowe stały się niezbędnym narzędziem w niemal wszystkich dziedzinach życia społecznego. Spotykamy je w szkołach, biurach, urzędach, szpitalach, przedsiębiorstwach itd. Ich wielkość i stopień zaawansowania są tak odmienne, że każda stanowi odrębne narzędzie. Jednak łączą je ogólnoświatowe standardy i technologie, które sprawiają, że poszczególne komórki mogą ze sobą sprawnie współpracować. Działającą sieć może zrobić niemal każdy, kto zna podstawy jej budowy. Jednak tylko dobrze przemyślana i wykonana według pewnych standardów infrastruktura jest w stanie spełnić wymagania szerokiego zakresu usług multimedialnych. Mimo zmieniających się urządzeń i usług podstawą jest medium transmisyjne, które może być przewodowe lub bezprzewodowe :

Naszą ofertę stanowią kompleksowe rozwiązania:

  • koncepcja struktury i wykorzystanie technologii,
  • doradztwo w doborze rozwiązań,
  • budowa infrastruktury sieci,
  • prace podłączeniowe,
  • konfiguracja,
  • administracja,
  • rozbudowa istniejących sieci,
  • poprawa funkcjonalności,
  • wdrożenie nowych usług.

Wykonujemy sieci komputerowym w bardzo szerokim zakresie. Od prostych sieci WIFI, poprzez wykonanie infrastruktury w całych budynkach.

Wykonujemy sieci w oparciu o okablowanie miedziane kat. 5e, 6, 6a oraz światłowodowe: jedno- i wielomodowe.

Nasze działanie obejmuje cały zakres prac:

  • koncepcja
  • wykonanie prac
  • wykonanie pomiarów
  • uruchomienie
  • serwis

Każda usługa wykonana przez naszą firmę uwzględnia indywidualny charakter zlecenia. Prosimy o kontakt telefoniczny lub przesłania zapytania drogą elektroniczną. Nasz technik do spraw Sieci LAN/WAN skontaktuje się celem przygotowania oferty.

Usługi komputerowe:

Zakres naszych usług:

- Naprawa sprzętu komputerowego.
- Konserwacja i przeglądy techniczne.
- Instalacja i pomoc w wyborze oprogramowania.
- Doradztwo w zakresie doboru komponentów komputerowych.
- Sprzedaż gotowych zestawów, części komputerowych.
- Sprzedaż peryferii komputerowych - drukarek, monitorów, skanerów.
- Doradztwo w zakresie sieci komputerowych.
- Konfiguracja sieci bezprzewodowych.
- Pełna obsługa informatyczna firm.

Wykwalifikowani serwisanci naprawiają komputery także w siedzibach klientów. Stały serwis miejski jest w stanie dotrzeć do klienta w ciągu godziny od otrzymania zgłoszenia. Każdorazowo zakres uszkodzeń i przewidywany koszt naprawy jest przedstawiany do akceptacji klientowi.

W przypadku konieczności re-instalacji systemu, bądź formatowania dysków twardych zawsze zostaje wykonana kopia wszelkich danych znajdujących się na dysku w celu ochrony przed ich utratą.

Ryczałt

Nasza oferta opiera się na ryczałtowych umowach serwisowych (serwis komputerów), dzięki którym użytkownicy systemów informatycznych mają jasno określone koszty serwisowania i nie musza się zastanawiać nad tym, ile kosztuje utrzymanie ciągłości pracy systemu.
Korzyści płynące z podpisania umowy serwisowej:

- Nadzór nad wszystkimi komputerami w firmie klienta.
- Bieżące konserwacje i przeglądy techniczne komputerów i urządzeń peryferyjnych.
- Naprawy komputerów.
- Kontrole oprogramowania.
- Prowadzenie polityki bezpieczeństwa sytemu informatycznego.
- Zabezpieczanie stacji roboczych oraz sieci przed wirusami.
- Doradztwo w zakresie sytemu informatycznego.
- Zarządzanie licencjami.
- Kontrola struktury okablowania sieciowego i urządzeń aktywnych.
- Pomoc w konfiguracji programów dedykowanych (księgowość, magazyn, banki, ZUS - Płatnik, E-pfron)
- Kontrola i nadzór nad systemami archiwizacji danych.
- Ekspertyzy stanu i zużycia technicznego sprzętu, opłacalności napraw oraz inwentaryzacja sprzętu i oprogramowania.

W ramach umowy serwisowej nasi pracownicy przejmą na siebie zarządzanie licencjonowaniem oprogramowania, oraz prowadzenie dokumentacji technicznej systemu informatycznego w firmie, porządkując wszelkie wiążące się z tym problemy w jasne i przejrzyste raporty dla zarządu firmy.

Jednocześnie jesteśmy w stanie dostarczać nowy sprzęt komputerowy (sprzedaż komputerów), serwisować drukarki (serwis drukarek) i dostarczać do nich materiały eksploatacyjne.

Dodatkowo w ramach umów świadczymy bezpłatne usługi doradcze mające na celu pomoc w optymalizacji rozwoju systemu, doborze oprogramowania, jak również zwiększenia świadomości bezpieczeństwa danych elektronicznych wykorzystywanych w firmie.

Każda usługa wykonana przez naszą firmę uwzględnia indywidualny charakter zlecenia. Prosimy o kontakt telefoniczny lub przesłania zapytania drogą elektroniczną. Nasz technik do spraw Serwisu skontaktuje się celem przygotowania oferty.

Kontakt

Prestiz Net Sp. z o.o.
ul. Kosciuszki 12/27
59-300 Lubin
tel. biuro: 509 044 204
pn-pt 9:00-17:00

tel. serwis: 509 044 205
pn-pt 8:30-17:30

E-mail: prestiznet@gmail.com

Nr rachunku (Bank Santander):
26 1090 2109 0000 0001 3760 5906

© PrestizNet.pl
O nas | Internet | Telewizja | Telefon | Dodatkowe usługi | Kontakt |